Bez kategorii

Pożyczka pod zastaw – krótki czas oczekiwania, minimum formalności

Obecnie konsumenci coraz częściej decydują się na zaciągnięcie kredytu. Niestety, nie wszyscy posiadają oczekiwaną przez banki wypłacalność, co wynika chociażby ze zbyt niskich zarobków lub wcześniejszych zadłużeń, dlatego instytucje te odmawiają udzielenia pożyczki szczególnie na wysokie kwoty. Istnieją jednak rozwiązania, które nie wymagają spełnienia szeregu kryteriów formalnych. Sporą część zastawów stanowią również rzeczy ruchome, takie jak pojazdy. Nie sposób pominąć w tym wszystkim także nieruchomości (domu bądź mieszkania) oraz działki i gruntu rolnego.

Jako że większość ludzi aktywnie korzysta z samochodów, zastawca nierzadko wybiera właśnie pożyczkę pod auto. Stanowi to zarówno wygodny, jak i bezpieczny sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki, którą z kolei można przeznaczyć na dowolny cel. Ponadto posiada dogodne oraz przejrzyste warunki umowy. Co ważne, oferta zazwyczaj konstruowana jest tak, by spełniała wszelkie oczekiwania i potrzeby klienta. Jej zaleta to nie tylko błyskawiczne dopełnienie formalności, ale także możliwość użytkowania pojazdu przez cały okres trwania umowy. Wszystko to jednak pod warunkiem, że uczyni się zastawnika współwłaścicielem auta.

Czym różni się zastaw ogólny od rejestrowego?

Kredytodawca, zawierając umowę z klientem, musi zabezpieczyć swoje interesy na wypadek niewypłacalności w przyszłości. Temu właśnie ma służyć udzielanie pożyczki pod zastaw. Polega to na tym, że zastawnik zawiera z zastawcą umowę, na podstawie której ten pierwszy staje się właścicielem lub współwłaścicielem danej rzeczy do czasu spłacenia zobowiązania finansowego przez tego drugiego (klienta firmy pożyczkowej). Ponadto obie strony mogą indywidualnie ustalić sposób realizacji niespłaconych roszczeń.

Istnieją więc dwa rodzaje zastawu – zwykły i rejestrowy. Co do tego pierwszego, dane mienie pozostaje własnością wierzyciela do momentu spłaty zobowiązania przez dłużnika. Drugi natomiast charakteryzuje się tym, że pierwotny właściciel nadal może korzystać z zastawionej rzeczy, która zostanie mu odebrana jedynie w sytuacji, kiedy nie spłaci on zaciągniętego kredytu. Niewątpliwie oba warianty stanowią skuteczne narzędzie prawne do zabezpieczenia interesów firmy pożyczkowej. W momencie niewywiązania się dłużnika z umowy, zastawnik może albo przejąć przedmiot, albo go sprzedać.

Pożyczkobiorcy zwykle wybierają rejestrowe zabezpieczenie pieniężne. Choć w tym przypadku możliwości jest wiele, dodatkowe źródło finansowania pochodzi właśnie z kredytu na samochód pod zastaw. Przed podpisaniem umowy dobrze jest jednak zapoznać się z jej szczegółami, a następnie przeanalizować, czy są one dopasowane do aktualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości. Oferta dokładnie określa bowiem wiek i wartość pojazdu, a także okres finansowania oraz wysokość miesięcznej raty pożyczki. Nie można oczywiście zapomnieć o dokonaniu wpisu do dowodu rejestracyjnego auta. Dodatkową zaletą tego rodzaju wsparcia pieniężnego może być również brak weryfikacji BIK, BIG czy KRD oraz zdolności kredytowej zastawcy.

Pożyczka pod zastaw – na co należy zwracać uwagę?

Tego rodzaju wsparcie finansowe jest warte uwagi tych, którzy pilnie potrzebują gotówki, a przy tym nie mają wysokiej zdolności kredytowej. To przede wszystkim prosta procedura, która nie wymaga żadnych zaświadczeń z ZUS-u czy US. Do tego wypłata pieniędzy następuje zazwyczaj jeszcze tego samego dnia. Zdarza się też, że przedstawiciele firmy finansowej dojeżdżają do klienta, mogąc tym samym pomóc mu pomóc w wypełnieniu formalności.

Decydując się na zastaw, należy kierować się przede wszystkim ostrożnością. Warto przeanalizować swoją sytuację i oszacować chociażby, na czym można zaoszczędzić, by nie wpaść w jeszcze większe zadłużenie. Oferta powinna być zatem w całości dopasowana do aktualnych potrzeb i możliwości klienta. Najlepiej jest wybrać pożyczkę pod zastaw przedmiotu, który może podlegać dalszemu użytkowaniu, np. pojazdu. To najrozsądniejsze rozwiązanie szczególnie, jeśli auto stanowi źródło zarobku. Co niezwykle istotne, trzeba zdobyć rzetelne informacje na temat wiarygodności i uczciwości pożyczkodawcy, aby nie paść ofiarą oszustów.

Na rynku przybywa zarówno firm pozabankowych, jak i ofert dodatkowego wsparcia budżetu. Najważniejsze, aby zaciągnięte kredyty w pełni zaspokajały wszelkie potrzeby i oczekiwania klienta. Bardzo ważny jest przecież nie tylko szybki dostęp do pożyczonej gotówki, ale także korzystne warunki jej spłaty. Dlatego warto sprawdzać wierzycieli i analizować własne możliwości, by nie pogorszyć swojej sytuacji finansowej.

Pod zastaw logo

Marcin Adler Business & Finance

ul. Żółwia 22 lok 73, 01-927 Warszawa
(Obsługujemy klientów z całej Polski)
NIP: 586-21-82-875, REGON: 145939466

+48 530 127 700
hipotecznebezbik@gmail.com