Bez kategorii

Pożyczka pod zastaw mieszkania jako alternatywa dla kredytu gotówkowego

Pożyczka pod zastaw mieszkania

Analiza rynku konsumpcyjnego jasno pokazuje, że czynnikiem prowokującym ludzi do zaciągania pożyczek jest przede wszystkim ich styl życia. Chodzi zarówno o codzienne funkcjonowanie na wysokim poziomie, jak i jego poprawę. Nierzadko motywacją do podjęcia tego kroku jest również pokrycie wcześniejszych zadłużeń finansowych. Niektóre gospodarstwa domowe potrzebują bowiem wsparcia pieniężnego dla zapewnienia członkom rodziny nawet tych najbardziej podstawowych potrzeb, jak odzież czy opieka zdrowotna. Zdarza się też, że sytuacja losowa, jak np. ciężka choroba, wymusza zdobycie dodatkowych źródeł dochodu dla podjęcia skutecznego leczenia. Dodać do tego należy także pozytywne czynniki warunkujące korzystanie z pomocy finansowej, takie jak chociażby okazyjny zakup wymarzonego auta czy sprzętu RTV i AGD w korzystnej cenie. Nie sposób pominąć przy tym długo wyczekiwanego remontu oraz pozyskania sprzętu dla firmy.

Faktem jest, że duże potrzeby wymagają równie wysokich środków finansowych. Jednym ze sposobów na szybkie pozyskanie znacznej ilości gotówki na dowolny cel jest kredyt pod zastaw mieszkania. Stanowi on bardziej elastyczne rozwiązanie niż standardowa pożyczka hipoteczna, ponieważ, w przeciwieństwie do tej drugiej, może być wykorzystany w dowolny sposób. Co więcej, tego rodzaju wsparcie pieniężne oferowane jest nie tylko przez banki, ale także prywatne firmy finansowe. Dobrze jest przy tym podkreślić, że współpraca z instytucjami pozabankowymi to rzetelne i sprawne zawarcie umowy bez zbędnych formalności. Warunkiem koniecznym jest jedynie posiadanie nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie dla kredytodawcy.

Zalety pożyczki pod zastaw mieszkania

Jak wiadomo, pożyczka hipoteczna to jedna z metod pozyskania pieniędzy, która jest oferowana zarówno przez banki, jak i prywatne firmy finansowe. Dobrze jest jednak zdawać sobie sprawę z tego, że charakterystyka umów zawartych w tych placówkach jest inna. Te pierwsze wymagają m.in. wyceny nieruchomości, ubezpieczenia transakcji oraz kilku wizyt w sądzie. Przedsiębiorstwa pożyczkowe natomiast potrzebują wyłącznie zabezpieczenia w postaci domu czy mieszkania. Kolejną ich zaletą jest znacznie niższe oprocentowanie, a także elastyczność kredytowania polegająca na całkowitym dostosowaniu wysokości i liczby rat nie tylko do oczekiwań, ale także możliwości klienta.

Co więcej, rzetelne placówki pożyczkowe gwarantują szybką finalizację kredytu w zastaw mieszkania oraz brak niejasnych zapisów w kontrakcie i ukrytych dopłat. Nie sposób zapomnieć również o tym, że jest to dodatkowe źródło finansowania, które można przeznaczyć na wybrany cel. Brak weryfikacji zdolności pożyczkowej z kolei umożliwia otrzymanie takiego wsparcia gotówkowego również przez osoby zadłużone czy nieposiadające regularnego dochodu gwarantowanego przez zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Zresztą takie przedsiębiorstwa nie tylko pożyczają, ale także pomagają w spłacie wcześniejszego długu. Ponadto kredyt tego typu wyróżnia się spośród innych tym, że pozwala zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych na samych kosztach jego obsługi. Do tego ryzyko tego typu decyzji jest dla klienta minimalne, a warunki przejrzyste i korzystne. Pożyczając pod zastaw, można również znacząco wydłużyć okres trwania pożyczki oraz jej wysokość To obecnie bardzo istotne aspekty z punktu widzenia inflacji i kryzysu gospodarczego.

Na co uważać przy zastawianiu mieszkania?

Kredyt pod zastaw nieruchomości ma wiele zalet. Stanowi atrakcyjną ofertę zarówno dla osób mających problemy finasowe, jak i tych, którzy posiadają ponadprzeciętne dochody miesięczne. Przed decyzją o zaciągnięciu takiej pożyczki warto jednak przeanalizować kilka kwestii. Należy mianowicie zacząć od porównania kilku propozycji oraz zapoznania się z opiniami innych klientów na temat danej placówki. Pomoże to określić zarówno rzetelność firmy, jak i własną sytuację życiową. Nawet, jeśli propozycją jest kredyt pod zastaw mieszkania bez dochodu, trzeba mieć konkretny plan nie tylko na jego wykorzystanie, ale także spłatę. Chwilowa fascynacja znaczną ilością gotówki nie powinna przesłonić realnych możliwości finansowych kredytobiorcy. W końcu tzw. hipoteka umowna gwarantuje wierzycielowi uprawnienia do sprzedaży lub zlicytowania nieruchomości w przypadku niewywiązania się z warunków kontraktu. Ponadto niezwykle ważna jest sama uczciwość placówki. Pewność co do tego da z kolei weryfikacja jej wpisu w KRS.

Dobro kredytobiorcy powinno być jednym z priorytetów przedsiębiorstwa pożyczkowego. W związku z tym kredytodawca zwykle dostosowuje ofertę do potrzeb danego klienta, proponując mu przy tym bezpieczne i korzystne rozwiązania. Niezależnie od przyczyny czy celu zaciągania kredytu pod zastaw, dodatkowe źródło gotówki może bowiem rozwiązać wiele bieżących problemów kredytobiorcy. Najważniejsze jednak, aby była to dokładnie przemyślana decyzja. Pożyczka to w końcu długoletnie zobowiązanie. Podejmując więc tego typu kroki, należy kierować się zdrowym rozsądkiem. Trzeźwość myślenia z pewnością ułatwia podejmowanie ważnych decyzji.

Pod zastaw logo

Marcin Adler Business & Finance

ul. Żółwia 22 lok 73, 01-927 Warszawa
(Obsługujemy klientów z całej Polski)
NIP: 586-21-82-875, REGON: 145939466

+48 530 127 700
hipotecznebezbik@gmail.com