Bez kategorii

Pozabankowe pożyczki pod zastaw dla rolników – największe zalety

kredyty pod zastaw gruntu rolnego

Każdy rolnik, z racji prowadzonej działalności, prędzej czy później będzie zmuszony zaciągnąć kredyt lub większą pożyczkę na rozbudowę gospodarstwa, zakup sprzętu czy nawet ze względu na prywatne wydatki związane z domem i rodziną. Wówczas warto dobrze się zastanowić nie tylko nad wyborem rodzaju pożyczki, ale i źródła finansowania. W zależności od wysokości kwoty i zdolności kredytowej rolnika, niekiedy lepszym rozwiązaniem może okazać się podpisanie umowy z firmą pożyczkową niż z bankiem.

Prywatne fundusze pożyczkowe oferują korzystne warunki transakcji, na których zależy wielu klientom. Co więcej, są to sprawdzone i często wybierane formy pozyskiwania środków. Rolnicy, dysponujący już pewnym majątkiem, decydują się zazwyczaj na pożyczkę hipoteczną. Nieruchomość, pojazd czy maszyna o dużej wartości stanowi tu solidne zabezpieczenie i stwarza możliwość rozwoju działalności.

Przymierzając się do złożenia wniosku o kredyt pod zastaw, warto zastanowić się nad skorzystaniem z oferty prywatnych przedsiębiorstw pożyczkowych. Czym się charakteryzują firmy tego typu i jakie warunki w takiej sytuacji może nam zapewnić inwestor?

Kredyty dla rolników w funduszach pożyczkowych – dlaczego warto?

Kryteria przyznania kredytu lub pożyczki przez bank są mocno zaostrzone zwłaszcza jeśli chodzi o rolników. Instytucje nie tylko zwracają uwagę na wartość majątku czy zdolność finansową, lecz również weryfikują historię wpisów w BIK-u. Z kolei sama decyzja o przyznaniu środków to temat rozłożony w czasie. Z pomocą przychodzą prywatne przedsiębiorstwa udzielające pożyczek pod zastaw dla sektorów rolniczych. Dzięki zabezpieczeniu w postaci hipoteki, wierzyciel w bardzo wielu przypadkach podchodzi pozytywnie do decyzji o przyznaniu środków.

Brak weryfikacji BIK-u – pożyczka bez sprawdzania wpisów

Przede wszystkim, firmy pożyczkowe nie sprawdzają BIK-u, co jest dla wielu klientów dużym ułatwieniem. Nie chodzi tu wyłącznie o negatywne wpisy w Biurze Informacji Krajowej. Przyznanie kredytu lub pożyczki pod zastaw może okazać się utrudnione również w sytuacji, gdy klient nie ma żadnej odnotowanej historii kredytowej. Prywatny pożyczkodawca nie weryfikuje wpisów, ale też nie ocenia zdolności finansowej ani nie wnika w cel inwestycji. W przedsiębiorstwach tego typu liczy się przede wszystkim wartość ruchomości lub nieruchomości, którą rolnik decyduje się zastawić.

Wysokość pożyczki – do kilkudziesięciu tysięcy złotych u prywatnego inwestora

Firmy udzielające kredytów i pożyczek z zabezpieczeniem oferują całkiem szeroki zakres kwot dla swoich klientów. Mówimy tu o sumach sięgających nawet 20 000 złotych za zastaw gruntu rolnego. Firmy wypłacają zazwyczaj do 60% wartości nieruchomości i 65% w przypadku zastawu pojazdu, przy czym mogą nie wymagać od pożyczkobiorcy uiszczania przedpłaty. Jednocześnie, inwestor dokonuje wpisu w dziale IV księgi wieczystej, trzymając się niezbędnych procedur tak, jak bank.

Szybka decyzja i minimum formalności – błyskawiczna pożyczka dla rolnika

Pożyczki pozabankowe odznaczają się dużo mniej skomplikowaną procedurą i krótkim czasem oczekiwania. Większość formalności załatwia się przez internet, wypełniając stosowny wniosek dostępny na stronie przedsiębiorstwa. Firmy przeważnie nie wymagają zaświadczenia o dochodach – zabezpieczenie w formie hipoteki jest samo w sobie gwarancją pewnej inwestycji. Z kolei decyzję i środki otrzymuje się błyskawicznie, bo przeważnie w ciągu doby lub tego samego dnia, w którym wysłany został formularz.

Pożyczki dla zadłużonych rolników – sprawdzone wsparcie pozabankowe

Banki nie lubią ryzyka i unikają udzielania pożyczek zadłużonym klientom. Dotyczy to szczególnie osób prowadzących działalność rolniczą, których dochody zależne są od losowych czynników, takich jak pogoda czy aktualne ceny towarów. Instytucje bankowe nie traktują rolników jako pewnych kredytobiorców, dlatego podchodzą ostrożnie do ich wniosków o pożyczkę czy kredyt, oczekując dokładnych danych na temat dochodów i zdolności finansowej na najbliższe lata. Pożyczka dla rolnika pobierana w prywatnej firmie to nie tylko wygodniejszy, ale i szybszy sposób pozyskania środków. Banki dają sobie zazwyczaj miesiąc na podjęcie decyzji i przygotowanie formalnej odpowiedzi, a w przypadku kredytów hipotecznych czas oczekiwania może wynieść nawet do 2 miesięcy.

Pozabankowe pożyczki hipoteczne to dobre rozwiązanie coraz częściej wybierane przez rolników przymierzających się do rozbudowy posiadanego gospodarstwa. Brak kontroli wpisów w BIK-u czy zdolności finansowej znacznie ułatwia cały proces, a oferta spłaty jest przygotowywana w korzystny dla klienta sposób z uwzględnieniem rat w dogodnej wysokości. Minimum formalności i niemal natychmiastowa decyzja o przyznaniu pożyczki to z kolei oszczędność czasu oraz możliwość szybkiego zainwestowania pozyskanych środków.

Pod zastaw logo

Marcin Adler Business & Finance

ul. Żółwia 22 lok 73, 01-927 Warszawa
(Obsługujemy klientów z całej Polski)
NIP: 586-21-82-875, REGON: 145939466

+48 530 127 700
hipotecznebezbik@gmail.com